עוץ בשיינקין

עוץ בשיינקין

חדשות מרעישות בארץ עוץ: פתחנו חנות פיזית, ברחוב שיינקין 37 בתל אביב. כרגע בשל מגבלות הסגר, לא ממש מותר לבוא ולקנות, אבל אפשר להזמין ספרים באתר ולאסוף אותם מחוץ לחנות. בעתיד הקרוב, כשיוסר בשעה טובה הסגר במהרה בימינו אמן, ננסה לערוך חנוכת בית כלשהי. אני כבר חולמת על הפתעות ומתנות לחברים.

תקופה משונה לפתוח בה חנות פיזית? אכן, אבל זו בעצם תקופה משונה לעשות בה כמעט כל דבר. המטרה העיקרית שלנו כרגע היא לשרוד, ואם אפשר, להמשיך להביא לכם ספרים יפים.

ההחלטה לפתוח את החנות נולדה מתוך אילוץ. נאלצתי לפנות את משרדי הנוח ברמת גן, וחיפשתי מקום חדש שאוכל לעבוד בו, ולאחסן בו מלאי ספרים, עדיף במרחק הליכה מהבית. גיליתי שלשכור חנות קטנה זה לא הרבה יותר יקר מאשר לשכור סתם שטח איחסון. החנות החמודה הזאת, חבויה לה בסימטה בין שני בתים ברחוב שיינקין, שבתה את לבי: היא הזכירה לי את הבית שבלוגו שלנו! אז החלטתי לנצל את ההזדמנות ולהקים לי פה פינת חמד, עם דרך לבנים צהובות, שדה פרגים, מדפים ירוקים (!) ותצוגה לכמה מחפצי הנוי מתוך האוסף שלי – וכמובן המון ספרים של הוצאת עוץ. אולי בעתיד נוסיף להם גם ספרים של הוצאות עצמאיות קטנות נוספות, חברות בקולקטיב הספרותי וכיוצא בזה.

בדרך לשיינקין נפל דבר. בעצם, נפלו כמה דברים… מהמשאית של המובילים כנראה נפלה חבילה של ספרי ״כשהתירס לוחש״. הם לא שמו לב. נהג מונית אחד ראה את הספרים, עצר, אסף את כולם לבגאז׳ שלו. הוא פתח ספר ולפי המידע הכתוב בתוכו הצליח לאתר וליצור קשר עם בית הדפוס שהדפיס אותו, קורדובה. וגבי המנהל בקורדובה צלצל אלי, וקישר אותי אל הנהג הצדיק, ניסים ברקת, שהחזיר לי אותם. כן יירבו אנשים ומעשים.

כשפרסמתי את הסיפור הזה בפייסבוק, כתבתי שהספרים פגומים, וכבר אי אפשר למכור אותם. להפתעתי המרובה, הגיבו כמה וכמה אנשים שהם ישמחו לקנות ספר פגום שיש מאחוריו סיפור כזה. ובכן הוספתי אפשרות לרכוש עותק פגום של “כשהתירס לוחש” במחיר סמלי של 10 ש”ח. למזמינים אשתדל לשלוח את הספרים הפחות פגומים: בעיקר מדובר בסימני צמיגים על העטיפה הלבנה, ובקצת קמטים ושריטות, אבל הספרים עדיין שלמים וקריאים.

אני מזכירה בנוסף שעדיין חל מבצע חצי מחיר על ארבעת הספרים המועמדים לפרס גפן. ההצבעה לפרס גפן תתקיים השנה באינטרנט, למשתתפי פסטיבל אייקון, אשר אף הוא יתקיים כאירוע וירטואלי.

ניפרד באיחולי שנה טובה ומתוקה, שנה של בריאות, שפיות ופיוס. מקווה לראותכם בקרוב בעולם האמיתי.

יצירת קשר

עוץ הוצאה לאור

שיינקין 37,
תל אביב

utzbooks@gmail.comטלפון: 03-6133861

הרשמה לרשימת תפוצה

דואר אלקטרוני:
שם פרטי:
שם משפחה:
כתובת:
טלפון: