89.00 60.00

פואמה ויקטוריאנית בתרגום ראשון לעברית, מלווה באיורים של עפרה עמית.

מק"ט: 1332-24 קטגוריות: , ,

תיאור

כל ערב שומעות האחיות לורה וליזי את קריאות הגובלינים, המשדלים עלמות צעירות לטעום מפירותיהם המכושפים. ערב אחד נכנעת לורה לפיתוי, ונופלת קרבן לקללת הגובלינים. רק אחותה, ליזי, תוכל להצילה.

“שוק הגובלינים” הוא פואמה משנת 1862, יצירתה המפורסמת ביותר של כריסטינה רוזטי, שהיו שכינוה בחייה גדולת המשוררות הבריטיות. הפואמה נחשבת לאחת מאבני היסוד של ספרות הפנטסיה הבריטית, והיא מהיצירות המצוטטות ביותר בסוגה. מעבר לחשיבותה ההיסטורית, זוהי יצירה כובשת: סיפור מרתק, חדור בקסם אפל ובליריות מרנינה. חריזה פרועה, אזכורים מהברית החדשה, ארוטיקה מרומזת, וומבטים, כל אלה הם רק חלק קטן מהמסע אליו יצאו הקוראים בפואמה הזו, שהיא מעין כתב חידה. זהו אינו ספר ילדים!

הפואמה מתפרסמת לראשונה בעברית, בתרגומה של גילי בר-הלל סמו, ובליווי איורים חדשים של עפרה עמית.

הספר ראה אור בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות.

כריכה קשה, 64 עמודים.

 

 

רגע לפני שאתם מזמינים – משתלם יותר לרכוש את הספר דרך כרטיסיית הספרים של הוצאת עוץ!

 

detail product

  • מספר עמודים :
  • סיווג :

על המחבר

כריסטינה רוזטי

כריסטינה רוזטי (1830-1894) נחשבת לאחת המשוררות החשובות של התקופה הוויקטוריאנית. היא נולדה בלונדון, הצעירה מבין ארבעה ילדים, בתו של מלומד ומשורר איטלקי שמצא מקלט מדיני באנגליה בשל דעותיו הפוליטיות. בית המשפחה היה מקום מפגש תרבותי תוסס עבור אמנים ואקדמאים, ומגיל צעיר הנחילו לילדים את אהבת האמנות והספרות ועודדו אותם לכתוב ולצייר. לימים, ייסדו אחיה ויליאם ודנטה גבריאל את התנועה הפרה-רפאליטית באמנות. היא קיבלה חינוך ביתי, דיברה אנגלית ואיטלקית, וידעה לקרוא בצרפתית, לטינית וגרמנית. את שיריה הראשונים התחילה לכתוב בגיל שתיים-עשרה, ובשנת 1862 יצאה לאור הפואמה "שוק הגובלינים", יצירתה המפורסמת ביותר. בעקבות התדרדרות מצבה הכלכלי של המשפחה, כמו גם מצבה הבריאותי, התחזקה אמונתה הדתית, מה שבא לידי ביטוי גם בשירתה המתוחכמת. היא שאבה את השראתה מהתנ"ך, מהפולקלור ומיצירות קלאסיות עליהם התחנכה ולא הפסיקה לכתוב עד למותה ב-1894 ממחלה ממושכת. יצירותיה השפיעו מאוד על אמנים וכותבים רבים, ביניהם הסופר לואיס קרול והסופרת וירג'יניה וולף.

עפרה עמית

עפרה עמית היא מאיירת בעלת שם עולמי. בין שלל הפרסים בהם זכתה נמנים עיטור אנדרסן ופרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים. היא תמיד אהבה לצייר, אבל לא חשבה שתהיה מאיירת. למעשה, היא נרשמה ללימודי אדריכלות טרם התחילה ללמוד במחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה. היא מציירת בצבעי אקריליק על נייר או על עץ ומשלבת הדבקות קולאז' לצד רישומי עיפרון, ושואבת השראה מהעולמות הפנטסטיים והאפלים של סיפורי האגדות שהקסימו והפחידו אותה כילדה. איוריה מעטרים ספרי ילדים בארץ ובעולם, ביניהם: "כנפיים" מאת מאיה חנוך, "פזמון ליקינתון" מאת לאה גולדברג ואת ספרי זוזי ושמש מאת דפנה בן צבי.

יצירת קשר

עוץ הוצאה לאור

שיינקין 37,
תל אביב

utzbooks@gmail.comטלפון: 03-6133861

הרשמה לרשימת תפוצה

דואר אלקטרוני:
שם פרטי:
שם משפחה:
כתובת:
טלפון: