85.00 55.00

תעלומה גותית בתקופה הוויקטוריאנית, עם חוקרי דינוזאורים, מצלמות עתיקות וספלי תה מלאי ג’ין על אי בריטי מבודד.

מק"ט: 1332-14 קטגוריות: ,

תיאור

פיית’ בת ה-14 מנסה לפענח תעלומה הרת-גורל הקשורה לעבודת אביה חוקר הטבע, בחברה שמזלזלת באינטלקט הנשי בכלל ושלה בפרט. בלב התעלומה: צמח משונה, שעל פי האגדה, ניזון משקרים…

תעלומה גותית בתקופה הוויקטוריאנית, עם חוקרי דינוזאורים, מצלמות עתיקות וספלי תה מלאי ג’ין על אי בריטי מבודד.

מומלץ לקריאה מגיל 12 ומעלה.

תרגום לעברית: יעל אכמון
איור עטיפה: קתלין ג’נינגס

416 עמודים

 

רגע לפני שאתם מזמינים – משתלם יותר לרכוש את הספר דרך כרטיסיית הספרים של הוצאת עוץ!

 

ביקורות:

“מהספרים המרגשים שנכתבו לנוער… מסע גילויים מצחיק, מותח וכובש לב.” תמר פרלשטיין, מקור ראשון.

“מצליח לזהור… באמצעות אפיון דמויות (נשיות) עמוק ועתיר ניואנסים… רומן יוצא דופן ומרתק.” טל מרמשלטיין, ישראל היום (לביקורת המלאה)

“לחלוטין בלתי נשכח.” קירקוס (לביקורת המלאה)

“פשוט מהמם.” הורן בוק (לביקורת המלאה)

“באמת הספר הטוב של השנה: טקסט בעל משקל, מורכב ואינטליגנטי; השתוללות מזהרת ומענגת במשעולי האבולוציה והפמיניזם.” האינדיפנדנט (לביקורת המלאה)

“סופרת שמתענגת על השפה, ושסיפוריה שוקקים רעיונות… מבדר ומעורר, עשיר ומהדהד.” הגארדיאן (לביקורת המלאה)

“גאוני: אפל, מותח, מקורי לחלוטין. חובה על כולם לקרוא את פרנסס הרדינג. על כולם. תכף ומיד.” פטריק נס, מחבר “7 דקות אחרי חצות” ו”החור שברעש”

פרסים:

  • פרס קוסטה לספר הנוער הטוב 2015
  • פרס קוסטה לספר הטוב בכל הקטגוריות 2015
  • פרס בוסטון גלוב-הורן לספר הטוב 2016
  • מועמד למדליית קרנגי לספר הנוער הטוב 2016
  • מועמד לפרס הגארדיאן לספר הנוער הטוב 2015
  • מועמד לפרס נורטון/נבולה לספרות נוער 2016
  • מועמד לפרס LA Times לספר נוער 2016
 ועוד…
גב הספר:

פיית’ רגילה שלא משוחחים עמה. היא רק בת 14, ילדה בעיני המבוגרים; בחברה הוויקטוריאנית, מקומה לשתוק ולא להביך את הוריה. אבל כשמשפחתה עוקרת בבהילות לאי קטן ונידח, פיית’ חושדת שהם בעצם נמלטים משערורייה – ויצר הסקרנות גובר עליה. אולי תמצא הסבר ביומנים של אביה, הכומר והמדען? כתביו צופנים סודות מפתים על מוצא האדם, על דינוזאורים, על מאובנים של מלאכים. חיפושיה של פיית’ אחר האמת צוברים דחיפות. הולך ומסתמן שהמפתח להבנת הכול הוא צמח מסתורי: עץ שלפי האגדות, ניזון משקרים…

ספרה עטור הפרסים של פרנסס הרדינג הוא יצירת מופת מורכבת, מרובדת ומותחת, מתובלת בהומור דק ושנון, ובפמיניזם מפתיע. גולגולות וקרינולינות, תה מנחה ודינמיט: היכונו לחוויית קריאה יוצאת דופן.

detail product

  • מספר עמודים : 416
  • סיווג :

על המחבר

פרנסס הרדינג

פרנסס הרדינג היא סופרת שחובשת כובע שחור. מקורות קרובים אל הסופרת טוענים שיש לה אחות תאומה מרושעת שלובשת רק לבן ואינה חובשת כובע. השמועה לא אומתה. פרנסס גדלה בבית עתיק במחוז קנט הכפרי באנגליה, על רקע אנקת הרוחות. מאז ומעולם היתה לה העדפה לסיפורים קודרים ואפלים: כשהיתה רק בת שש, כתבה סיפור קצר שכלל ניסיון הרעלה, מוות מדומה ונבל שהושלך מצוק - וכל זה בעמוד אחד! כשגדלה קצת למדה ספרות אנגלית באוניברסיטת אוקספורד, בינות צריחים מימי הביניים וקאפלות עטורות פסלי מפלצות. שנים רבות כתבה פרנסס למגירה, מבלי לנסות לפרסם את כתביה; עד שחברתה, הסופרת ריאנון לאסיטר, גנבה ממנה את אחד מכתבי היד והגישה אותו בשמה לעורכת בהוצאת מקמילן. בשנת 2015 זכתה פרנסס הרדינג בפרס קוסטה היוקרתי על ספרה "עץ השקרים", סופרת הנוער הראשונה שזכתה בפרס זה מאז פיליפ פולמן בשנת 2001.

יצירת קשר

עוץ הוצאה לאור

שיינקין 37,
תל אביב

utzbooks@gmail.comטלפון: 03-6133861

הרשמה לרשימת תפוצה

דואר אלקטרוני:
שם פרטי:
שם משפחה:
כתובת:
טלפון: