מבצע!

98.00 60.00

ספר הילדים הקלאסי במהדורה מוערת ומאוירת.

מק"ט: 550-94 קטגוריה:

9 במלאי

תיאור

ספר הילדים הקלאסי, במהדורה עם ערך מוסף. הנוסח המוער מכיל שלל הערות ונספחים, השופכים אור על הרקע לכתיבת הספר, על המשמעויות הנסתרות בו (או שלא), על הסופר פרנק באום ועוד. את ההערות כתב המומחה לספרות ילדים מייקל פטריק הרן לאחר שנים של מחקר, והן נערכו והותאמו לקוראים בארץ על ידי המתרגמת גילי בר-הלל, לרבות תוספות הנוגעות לגלגולי הספר בארץ ישראל ותרגומיו השונים לעברית. זוהי המהדורה העברית היחידה המלווה בכל איורי הצבע המקוריים של וויליאם וואלאס דנסלו משנת 1900. בכריכה רכה.

סקירה של ירין כץ בבלוג “קורא בספרים”, 2.9.14

detail product

  • מספר עמודים :
  • סיווג :

על המחבר

ו.ו. דנסלאו (מאייר)

וויליאם וואלאס דנסלאו (1856-1915) היה מאייר וקריקטוריסט שהתפרסם בעיקר בזכות איוריו לספר "הקוסם מארץ עוץ". דנסלאו ובאום נפגשו בשיקאגו והיו לחברים טובים, אשר יצרו ביחד כמה ספרי ילדים עוד לפני הפריצה הגדולה של "הקוסם מארץ עוץ". איוריו של דנסלאו לקוסם הם מלאכת מחשבת של עיצוב גרפי, והם דרשו שיתוף פעולה צמוד עם באום כדי להשיג איזון בין הטקסט לאיורים בכל עמוד ועמוד בספר. דנסלאו אף חידש חידושים בטכניקת הדפוס לטובת "הקוסם מארץ עוץ". אף שזכו לתהילה ולממון, הסתכסכו באום ודנסלאו בענייני זכויות יוצרים על דמויות הספר, ודרכיהן נפרדו.

ל. פרנק באום

ליימן פרנק באום (1856-1919) נולד במדינת ניו-יורק, בן שביעי למשפחה אמידה. עוד בילדותו הקסומה החל לכתוב ולהפיץ ביחד עם אחיו עיתון שכונתי שהודפס במכונת דפוס ביתית. כשמשפחתו ירדה מנכסיה, ניסה פרנק הצעיר להתפרנס ממגוון עיסוקים, ובהם גידול עופות, משחק בתאטרון, ניהול חנות כלבו ועריכת עיתון בעיירה חלוצית בדרום דקוטה. את ייעודו מצא לבסוף בכתיבת ספרים לילדים, כאשר חיבר את אחת הקלסיקות הגדולות בתולדות ספרות הילדים: "הקוסם מארץ עוץ" (1900). באום כתב עוד עשרות ספרים ומחזות תחת שמות עט שונים, אבל שום הצלחה לא תשתווה לפופולריות של "הקוסם מארץ עוץ" והמשכיו. בסך הכל כתב באום 14 ספרים בסדרת עוץ, אשר היו אהובים וידועים בארצות הברית וזכו לשלל עיבודים וגרסאות, החל שנים רבות לפני שג'ודי גרלנד נעלה את נעלי האודם בסרט "הקוסם מארץ עוץ" (1939) ועד עצם היום הזה.

מייקל פטריק הרן

מייקל פטריק הרן הוא חוקר ספרות אמריקאית וספרן מומחה לספרות ילדים קלסית, העובד בספרייה הציבורית של ניו יורק. כתב גרסאות מוערות גם לספרים "הקלברי פין" של מרק טוויין (ראה אור בעברית בהוצאת אריה ניר, בתרגומו של יניב פרקש) ו"מזמור לחג המולד" של צ'ארלס דיקנס, וכן שלל מאמרי מחקר וביקורת בנושאים הקשורים בספרות ילדים ותולדות הספרות האמריקאית.

יצירת קשר

עוץ הוצאה לאור

רח' הבונים 1
רמת גן
52462

utzbooks@gmail.comפקס: 03-6134185

הרשמה לרשימת תפוצה

דואר אלקטרוני:
שם פרטי:
שם משפחה:
כתובת:
טלפון: